SARBINOWO I OKOLICA

Wypoczynek, relaks, rozrywka, cisza, odprężenie – to wszystko oferuje Sarbinowo!

Sarbinowo położone jest na terenie gminy Mileno, w odległości 7 km i jest jedną z najpiękniejszych miejscowości. Typowo letniskowe Sarbinowo może poszczycić się wspaniałym mikroklimatem i piękną piaszczystą plażą. Położone jest przy samej wydmie i promenadzie. Przy głównej ulicy znajdują się liczne atrakcje: puby, kawiarnie, smażalnie ryb, sklepiki, wypożyczalnie rowerów, gry i zabawy dla dzieci. Dzięki atrakcyjnemu położeniu w okolicy jest wiele szlaków rowerowych i pieszych. Spokojne i urokliwe Sarbinowo jest idealnym miejscem na letni wypoczynek.
Najcenniejszym zabytkiem Sarbinowa jest neogotycki kościół z 1856 roku pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

zdjęcia pochodzą z portalu www.sarbinowo.pl

ATRAKCJE W OKOLICY:
Park Linowy Tukan w Mielnie: W parku czeka ponad 60 atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Trasy linowe o różnym stopniu trudności, tyrolka i wiele innych.

Mini Zoo: Wśród atrakcji, z których możemy skorzystać w Sarbinowie jest Mini Zoo prowadzone na jednym z wielu gospodarstw agroturystycznych. Znajduje się ono na terenie ośrodka Eden przy głównej drodze zaraz za skrzyżowaniem Będzino – Sarbinowo w stronę Gąsek. Na specjalnie przygotowanym terenie, pełnym zieleni i zabezpieczonym ogrodzeniem, w zbudowanych z korowej obrzynki szałasach znajdują się najróżniejsze odmiany zwierząt hodowlanych takich jak: chomiki, myszki, pawie, kozy, gołębie, indyki, gęsi, kaczki, strusie, bażanty, świnki wietnamskie, dziki, kury ozdobne, króliki miniaturki.

Stadnina koni: Dla miłośników jazdy konnej przy ulicy Południowej znajduje się niewielka stadnina koni. Można tutaj skorzystać z jazdy konnej pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.

Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy: około 30 km od Koszalina znajdują się słynne ogrody Hortulus, które wzbudzają podziw wśród turystów, ale również zostały docenione przez Polską Organizację Turystyczną. Na powierzchni około 5 ha prezentowanych jest 28 połączonych ze sobą w barwną całość ogrodów o różnej stylistyce. Piękne i warte zobaczenia miejsce.

Latarnia morska w Gąskach: zbudowana na przełomie 1877 – 1878 roku, mierzy 50,2 m. wysokości i jest drugą co do wielkości latarnią morską w Polsce. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania.

Kanał Jamneński: zwany też Nurtem Jamneńskim ma długość pół kilometra, łączy jezioro Jamno z Bałtykiem. Powstał w 1890 roku, kiedy to w wyniku sztormu zamknięta została mierzeja pod Łazami. Ze względu na mieszanie się wód występuje tu bogata paleta ryb zarówno słodko- jak i słonowodnych.